Yageo YC164-JR-07820RL
YC164-JR-07820RL picture photo
Mfg. Part Number
YC164-JR-07820RL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 1206
Datasheet Download
YC164-JR-07820RL.pdf
Availability of YC164-JR-07820RL
QUANTITY
YC164-JR-07820RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC164-JR-07820RL
Internal Part NumberEIS-YC164-JR-07820RL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)820
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC164-JR-07820RL
Related LinksYC164-JR, YC164-JR-07820RL Datasheet, Yageo Distributor
YC164-JR-07820RL Details Description
Related parts for YC164-JR-07820RL
IC CTRLR BATT CHRGR LI-ION 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
IC BUFF DVR 16BIT N-INV 48SSOP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER TOROID 5-50VA 800:5 datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 257MA 720 MOHM datasheet.pdf