Yageo YC248-JR-07680RL
YC248-JR-07680RL picture photo
Mfg. Part Number
YC248-JR-07680RL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 1606
Datasheet Download
YC248-JR-07680RL.pdf
Availability of YC248-JR-07680RL
QUANTITY
YC248-JR-07680RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC248-JR-07680RL
Internal Part NumberEIS-YC248-JR-07680RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC248
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1606, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0616
Size / Dimension0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC248-JR-07680RL
Related LinksYC248-JR, YC248-JR-07680RL Datasheet, Yageo Distributor
YC248-JR-07680RL Details Description
Related parts for YC248-JR-07680RL
JUMPER-H1504TR/A2015W/H1504TR 2" datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 32K FLASH 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 15PF 50V 0603 datasheet.pdf
ICL 2.5 OHM 20% 7.8A 20MM datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM BEAD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf