Yageo YC324-JK-071K2L
YC324-JK-071K2L picture photo
Mfg. Part Number
YC324-JK-071K2L
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 2012
Datasheet Download
YC324-JK-071K2L.pdf
Availability of YC324-JK-071K2L
QUANTITY
YC324-JK-071K2L Order Process
Ship out your order
Specifications of YC324-JK-071K2L
Internal Part NumberEIS-YC324-JK-071K2L
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC324-JK-071K2L
Related LinksYC324-J, YC324-JK-071K2L Datasheet, Yageo Distributor
YC324-JK-071K2L Details Description
Related parts for YC324-JK-071K2L
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.8VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 10% 1W 2512 datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 3.6NS 132BGA datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 4A LEVER datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 36 100-TQFP datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
10000UF 400V 90X220MM 105C 5000H datasheet.pdf