Yageo YC324-JK-0739RL
YC324-JK-0739RL picture photo
Mfg. Part Number
YC324-JK-0739RL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 2012
Datasheet Download
YC324-JK-0739RL.pdf
Availability of YC324-JK-0739RL
QUANTITY
YC324-JK-0739RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC324-JK-0739RL
Internal Part NumberEIS-YC324-JK-0739RL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC324-JK-0739RL
Related LinksYC324-J, YC324-JK-0739RL Datasheet, Yageo Distributor
YC324-JK-0739RL Details Description
Related parts for YC324-JK-0739RL
FUSE CERM 8A 250VAC 125VDC 5X20 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.5A 37 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X8L 0603 datasheet.pdf
H48-6 SHEET 320X320X3MM W/ADH datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 500MA 173 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf