Yageo YC324-JK-074K7L
YC324-JK-074K7L picture photo
Mfg. Part Number
YC324-JK-074K7L
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 2012
Datasheet Download
YC324-JK-074K7L.pdf
Availability of YC324-JK-074K7L
QUANTITY
YC324-JK-074K7L Order Process
Ship out your order
Specifications of YC324-JK-074K7L
Internal Part NumberEIS-YC324-JK-074K7L
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC324-JK-074K7L
Related LinksYC324-J, YC324-JK-074K7L Datasheet, Yageo Distributor
YC324-JK-074K7L Details Description
Related parts for YC324-JK-074K7L
SSD 2GB 2.5" UATA datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
METRAL 1000 SIG HDR STR PF 5ROW datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS 3A 300V STRT DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 480MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 410MW SOD123 datasheet.pdf