Yageo YC324-JK-0756KL
YC324-JK-0756KL picture photo
Mfg. Part Number
YC324-JK-0756KL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 2012
Datasheet Download
YC324-JK-0756KL.pdf
Availability of YC324-JK-0756KL
QUANTITY
YC324-JK-0756KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC324-JK-0756KL
Internal Part NumberEIS-YC324-JK-0756KL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC324-JK-0756KL
Related LinksYC324-J, YC324-JK-0756KL Datasheet, Yageo Distributor
YC324-JK-0756KL Details Description
Related parts for YC324-JK-0756KL
CONN JACK STEREO R/A 3PIN 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.17A 36.9 MOHM datasheet.pdf
IDC CABLE - CCE10S/AE10M/CCE10S datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 6A D2PAK datasheet.pdf
20 LOCKING CLIP HSG DR .100CL datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 10MM datasheet.pdf
RES 2.61M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf