Yageo YC358TJK-07220RL
YC358TJK-07220RL picture photo
Mfg. Part Number
YC358TJK-07220RL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 2512
Datasheet Download
YC358TJK-07220RL.pdf
Availability of YC358TJK-07220RL
QUANTITY
YC358TJK-07220RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC358TJK-07220RL
Internal Part NumberEIS-YC358TJK-07220RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC358
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1225
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC358TJK-07220RL
Related LinksYC358TJK, YC358TJK-07220RL Datasheet, Yageo Distributor
YC358TJK-07220RL Details Description
Related parts for YC358TJK-07220RL
FIXED IND 12UH 480MA 630 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.45A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
BOARD DELTA SIGMA ADC LTC2481 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTRLR 28SSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
PMI CAP GREEN FLAT BACK FROSTED datasheet.pdf
500 TB PLG SKT RA TMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf