TDK Corporation YFF18SC1H101M
YFF18SC1H101M picture photo
Mfg. Part Number
YFF18SC1H101M
Brief Description
CAP FEEDTHRU 100PF 50V 20% 0603
Datasheet Download
YFF18SC1H101M.pdf
Availability of YFF18SC1H101M
QUANTITY
YFF18SC1H101M Order Process
Ship out your order
Specifications of YFF18SC1H101M
Internal Part NumberEIS-YFF18SC1H101M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductYFF Series Feed Through Filter
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesYFF18SC
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance100pF
Voltage50V
Current1A
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-
Package / Case0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Height (Max)0.028" (0.70mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YFF18SC1H101M
Related LinksYFF18S, YFF18SC1H101M Datasheet, TDK Corporation Distributor
YFF18SC1H101M Details Description
Related parts for YFF18SC1H101M
CONN RECEPT 26POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 26.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
IC MOSFET DVR DUAL-INV 4A 8SOIC datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1W 5V 4DIP datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf