FFF YK11414330J0G
YK11414330J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK11414330J0G
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.433" (11.00mm)
Datasheet Download
YK11414330J0G.pdf
Availability of YK11414330J0G
QUANTITY
YK11414330J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK11414330J0G
Internal Part NumberEIS-YK11414330J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesYK114
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits14
Number of Wire Entries14
Pitch0.433" (11.00mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Color-
Terminal Screw MaterialSteel
Terminal Screw FinishZinc
Mounting TypeChassis, Panel, Right Angle
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK11414330J0G
Related LinksYK1141, YK11414330J0G Datasheet, FFF Distributor
YK11414330J0G Details Description
Related parts for YK11414330J0G
FUSE GLASS 250MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 01 POS .256 SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3.8W AB TO263-9 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1A 4.75-26VIN 1.5V datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
BOARD EVAL DTC PE64102 datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf