FFF YK22210030J0G
YK22210030J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK22210030J0G
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.250" (6.35mm)
Datasheet Download
YK22210030J0G.pdf
Availability of YK22210030J0G
QUANTITY
YK22210030J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK22210030J0G
Internal Part NumberEIS-YK22210030J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package84
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesYK222
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits10
Number of Wire Entries10
Pitch0.250" (6.35mm)
Number of Rows1
Current Rating10A
Voltage Rating250V
Terminal Screw FinishZinc
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK22210030J0G
Related LinksYK2221, YK22210030J0G Datasheet, FFF Distributor
YK22210030J0G Details Description
Related parts for YK22210030J0G
FIXED IND 10UH 1.1A 95 MOHM SMD datasheet.pdf
IC BUFFER TRI-ST QUAD 14DIP datasheet.pdf
IC OP AMP LNA GPS TSLP-7 datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS TIN SMD datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
Connector Header 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES NET MULT OHM SIP datasheet.pdf
CONN DSUB PCB THRU-HOLE datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf