FFF YK30515030J0G
YK30515030J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK30515030J0G
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.300" (7.62mm)
Datasheet Download
YK30515030J0G.pdf
Availability of YK30515030J0G
QUANTITY
YK30515030J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK30515030J0G
Internal Part NumberEIS-YK30515030J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesYK305
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits15
Number of Wire Entries15
Pitch0.300" (7.62mm)
Number of Rows1
Current Rating15A
Voltage Rating300V
Wire Gauge14-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationSolder Eyelets
Barrier Type2 Wall (Dual)
Terminal Screw FinishZinc
Mounting TypeChassis, Panel
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK30515030J0G
Related LinksYK3051, YK30515030J0G Datasheet, FFF Distributor
YK30515030J0G Details Description
Related parts for YK30515030J0G
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 2008 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 3A HS INV 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
8302-110 SPRING datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 40MSPS 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 4.3UH 305MA 2.4 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123 datasheet.pdf
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
74 MODII HORZ DR CE 100CL/115 datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 U2J 0.027レF 50V datasheet.pdf