FFF YK33109030J0G
YK33109030J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK33109030J0G
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm)
Datasheet Download
YK33109030J0G.pdf
Availability of YK33109030J0G
QUANTITY
YK33109030J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK33109030J0G
Internal Part NumberEIS-YK33109030J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package56
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesYK331
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits9
Number of Wire Entries9
Pitch0.325" (8.26mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Wire Gauge12-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationPC Pin
Barrier Type3 Wall (Tri)
Terminal Screw FinishZinc
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK33109030J0G
Related LinksYK3310, YK33109030J0G Datasheet, FFF Distributor
YK33109030J0G Details Description
Related parts for YK33109030J0G
CONN PLUG 37POS TIN datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
PRELINK TERM BLOCK AWG 24-22 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 180V 160A SOT227 datasheet.pdf
FERRULE, LEAD FREE datasheet.pdf
2200UF 40V 18X40 105C AXI datasheet.pdf
1500UF 35V 16X20 datasheet.pdf