FFF YK33325030J0G
YK33325030J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK33325030J0G
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm)
Datasheet Download
YK33325030J0G.pdf
Availability of YK33325030J0G
QUANTITY
YK33325030J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK33325030J0G
Internal Part NumberEIS-YK33325030J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesYK333
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits25
Number of Wire Entries25
Pitch0.325" (8.26mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Wire Gauge12-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationSolder Eyelets
Barrier Type3 Wall (Tri)
Terminal Screw FinishZinc
Mounting TypeChassis, Panel, Right Angle
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK33325030J0G
Related LinksYK3332, YK33325030J0G Datasheet, FFF Distributor
YK33325030J0G Details Description
Related parts for YK33325030J0G
CONN COMPACT FLASH CARD datasheet.pdf
EMITTER IR 875NM 100MA SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 9MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 160mA Backlight 28-SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 60POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf