FFF YK50513330J0G
YK50513330J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK50513330J0G
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.374" (9.50mm)
Datasheet Download
YK50513330J0G.pdf
Availability of YK50513330J0G
QUANTITY
YK50513330J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK50513330J0G
Internal Part NumberEIS-YK50513330J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesYK505
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits13
Number of Wire Entries13
Pitch0.374" (9.50mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Wire Gauge12-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationSolder Eyelets
Barrier Type2 Wall (Dual)
FeaturesFlange
Terminal Screw FinishZinc
Mounting TypeChassis, Panel
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK50513330J0G
Related LinksYK5051, YK50513330J0G Datasheet, FFF Distributor
YK50513330J0G Details Description
Related parts for YK50513330J0G
IC DRIVER 3CH 75 OHM SSOP-A16 TR datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CA,50,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
RES 1.50 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232 SERIAL 24WSOIC datasheet.pdf
RES 3.79 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED ASSY 1POS 21.6MM RND CLEAR datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 480MA 10.76 OHM datasheet.pdf