FFF YK50A17030J0G
YK50A17030J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK50A17030J0G
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.374" (9.50mm)
Datasheet Download
YK50A17030J0G.pdf
Availability of YK50A17030J0G
QUANTITY
YK50A17030J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK50A17030J0G
Internal Part NumberEIS-YK50A17030J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits17
Number of Wire Entries17
Pitch0.374" (9.50mm)
Number of Rows1
Current Rating30A
Voltage Rating300V
Barrier Type2 Wall (Dual)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK50A17030J0G
Related LinksYK50A1, YK50A17030J0G Datasheet, FFF Distributor
YK50A17030J0G Details Description
Related parts for YK50A17030J0G
IC OPAMP VFB 400MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60K FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA Lighting 20-SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT TIN T/H datasheet.pdf
37 POS HOOD SINGLE PACKAGED datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
HD-BNC TO 1.0/2.3 STRT PLUG .75M datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf