FFF YK61A12030J0G
YK61A12030J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK61A12030J0G
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.394" (10.00mm)
Datasheet Download
YK61A12030J0G.pdf
Availability of YK61A12030J0G
QUANTITY
YK61A12030J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK61A12030J0G
Internal Part NumberEIS-YK61A12030J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits12
Number of Wire Entries12
Pitch0.394" (10.00mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK61A12030J0G
Related LinksYK61A1, YK61A12030J0G Datasheet, FFF Distributor
YK61A12030J0G Details Description
Related parts for YK61A12030J0G
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
FIXED IND 118UH 200MA 1.8 OHM datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
CONN RING TONG 18-16AWG #8 PIDG datasheet.pdf
LED XPC 620NM RED/ORN 67.2LM SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
SATA CONNECTOR datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 120PO datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
BLOWER 50X15MM 12VDC datasheet.pdf