FFF YK61A30030J0G
YK61A30030J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK61A30030J0G
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.394" (10.00mm)
Datasheet Download
YK61A30030J0G.pdf
Availability of YK61A30030J0G
QUANTITY
YK61A30030J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK61A30030J0G
Internal Part NumberEIS-YK61A30030J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package105
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits30
Number of Wire Entries30
Pitch0.394" (10.00mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK61A30030J0G
Related LinksYK61A3, YK61A30030J0G Datasheet, FFF Distributor
YK61A30030J0G Details Description
Related parts for YK61A30030J0G
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 5V datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 400KHZ 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
5500 MAIN FILTER 1A datasheet.pdf
EXTRA DUTY HAND PAD 6444B 6X9" datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 317MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf