FFF YL32415000J0G
YL32415000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YL32415000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
508 TB RIS CLA 2-ROWS-L
Datasheet Download
YL32415000J0G.pdf
Availability of YL32415000J0G
QUANTITY
YL32415000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YL32415000J0G
Internal Part NumberEIS-YL32415000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesYL
PackagingBulk
Number of Levels2
Positions Per Level16
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-22 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YL32415000J0G
Related LinksYL3241, YL32415000J0G Datasheet, FFF Distributor
YL32415000J0G Details Description
Related parts for YL32415000J0G
FIXED IND 270UH 290MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 16P 2/PB 3.3V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200K OHM 2012 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 2A 150V datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 14POS GOLD datasheet.pdf
RES 120 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf