FFF YM36015000J0G
YM36015000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YM36015000J0G
Brief Description
500 TB RIS CLA 2-ROWS-L
Datasheet Download
YM36015000J0G.pdf
Availability of YM36015000J0G
QUANTITY
YM36015000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YM36015000J0G
Internal Part NumberEIS-YM36015000J0G
Number of Levels2
Positions Per Level18
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YM36015000J0G
Related LinksYM3601, YM36015000J0G Datasheet, FFF Distributor
YM36015000J0G Details Description
Related parts for YM36015000J0G
RES SMD 5.62K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 2-OUT 16TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 256BGA datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
PROBE HOLDER datasheet.pdf
EVAL KIT datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X8R AXIAL datasheet.pdf