Sullins Connector Solutions YMC26SAAN
YMC26SAAN picture photo
Mfg. Part Number
YMC26SAAN
Brief Description
HI-TEMP CONN HDR .100 SNGL 26POS
Datasheet Download
YMC26SAAN.pdf
Availability of YMC26SAAN
QUANTITY
YMC26SAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of YMC26SAAN
Internal Part NumberEIS-YMC26SAAN
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YMC26SAAN
Related LinksYMC2, YMC26SAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
YMC26SAAN Details Description
Related parts for YMC26SAAN
FIXED IND 68UH 890MA 210 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 16.7A TO-220F datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC VCXO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 622.08MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 10 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf