Sullins Connector Solutions YMC36SAAN
YMC36SAAN picture photo
Mfg. Part Number
YMC36SAAN
Brief Description
HI-TEMP CONN HDR .100 SNGL 36POS
Datasheet Download
YMC36SAAN.pdf
Availability of YMC36SAAN
QUANTITY
YMC36SAAN Order Process
Ship out your order
Specifications of YMC36SAAN
Internal Part NumberEIS-YMC36SAAN
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YMC36SAAN
Related LinksYMC3, YMC36SAAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
YMC36SAAN Details Description
Related parts for YMC36SAAN
REPL KEY BRASS FOR CKL SER datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL GRAY FRNT MNT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3A 16VDC 0603 datasheet.pdf
REPLACEABLE INSERT BKAD 100 PIN datasheet.pdf
RES 505 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 30 POS datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 17POS DR LOW P datasheet.pdf