FFF YP092150A0J0G
YP092150A0J0G picture photo
Mfg. Part Number
YP092150A0J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
381 TB RIS CLA SOL HIGH
Datasheet Download
YP092150A0J0G.pdf
Availability of YP092150A0J0G
QUANTITY
YP092150A0J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YP092150A0J0G
Internal Part NumberEIS-YP092150A0J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package210
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesYP
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesMid Wire Entry Level
ColorGreen
Operating Temperature-
Housing Material-
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass
Screw Material - PlatingSteel
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw ThreadM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YP092150A0J0G
Related LinksYP0921, YP092150A0J0G Datasheet, FFF Distributor
YP092150A0J0G Details Description
Related parts for YP092150A0J0G
GDT 260V 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR SOLID STATE 10A 24VDC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 21POS datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
LAMP NEON 125V GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
70MHZ HV DIFFERENTIAL PROBE datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf