FFF YQ14415000J0G
YQ14415000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YQ14415000J0G
Brief Description
381 TB RISING CLAMP LEFT
Datasheet Download
YQ14415000J0G.pdf
Availability of YQ14415000J0G
QUANTITY
YQ14415000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YQ14415000J0G
Internal Part NumberEIS-YQ14415000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package140
Number of Levels2
Positions Per Level7
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YQ14415000J0G
Related LinksYQ1441, YQ14415000J0G Datasheet, FFF Distributor
YQ14415000J0G Details Description
Related parts for YQ14415000J0G
EVAL BOARD QD OPAMP 14-TSSOP SMT datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" WW datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 7.24NS 144TQFP datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 62MM datasheet.pdf