Recom Power RPP30-2415SW-1T
RPP30-2415SW-1T picture photo
Mfg. Part Number
RPP30-2415SW-1T
Brief Description
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS
Datasheet Download
RPP30-2415SW-1T.pdf
Availability of RPP30-2415SW-1T
QUANTITY
RPP30-2415SW-1T Order Process
Ship out your order
Specifications of RPP30-2415SW-1T
Internal Part NumberEIS-RPP30-2415SW-1T
FamilyDC DC Converters
SeriesPOWERLINE+ RPP30-W
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.20" W x 0.43" H (50.8mm x 30.5mm x 10.9mm)
Operating Temperature-55°C ~ 90°C
Efficiency89.7%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPP30-2415SW-1T
Related LinksRPP30-2, RPP30-2415SW-1T Datasheet, Recom Power Distributor
RPP30-2415SW-1T Details Description
Related parts for RPP30-2415SW-1T
CONN PLUG AUDIO 5POS FMALE PNLMT datasheet.pdf
RES 600 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC 8 BIT 100 MSPS DAC 28-TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 42.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 51 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES 976 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf