Vishay/Dale TNPU0805820RAZEN00
TNPU0805820RAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805820RAZEN00
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805820RAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805820RAZEN00
QUANTITY
TNPU0805820RAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805820RAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805820RAZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTNPU High-Precision Thin-Film Resistor
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPU
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805820RAZEN00
Related LinksTNPU08058, TNPU0805820RAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805820RAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805820RAZEN00
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO204AC datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 2A 7DD datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP10S/AE10G/HDP10S datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS W/SOCKETS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1.65A 206 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1.3W DO41 datasheet.pdf