KEMET Z0603C101APMST
Z0603C101APMST picture photo
Mfg. Part Number
Z0603C101APMST
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERR BEAD 100 OHM 1.7A 0603 SMD
Datasheet Download
Z0603C101APMST.pdf
Availability of Z0603C101APMST
QUANTITY
Z0603C101APMST Order Process
Ship out your order
Specifications of Z0603C101APMST
Internal Part NumberEIS-Z0603C101APMST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesZ-PMS
PackagingCut Tape (CT)
Impedance @ Frequency100 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.7A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z0603C101APMST
Related LinksZ0603C1, Z0603C101APMST Datasheet, KEMET Distributor
Z0603C101APMST Details Description
Related parts for Z0603C101APMST
RES SMD 7.68KOHM 0.01% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SIDE OUTLET HANDLE/SOCKET datasheet.pdf
RES 180 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 52K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 401K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
19 SIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
CONN HDR 15POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
SCR 800V 25A TO-220FP datasheet.pdf
IC MCU 256KB FLASH 48MHZ 48TQFP datasheet.pdf