Vishay/Beyschlag Z34081831000J6DC10
Z34081831000J6DC10 picture photo
Mfg. Part Number
Z34081831000J6DC10
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100 OHM 5W 5% AXIAL
Datasheet Download
Z34081831000J6DC10.pdf
Availability of Z34081831000J6DC10
QUANTITY
Z34081831000J6DC10 Order Process
Ship out your order
Specifications of Z34081831000J6DC10
Internal Part NumberEIS-Z34081831000J6DC10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesZ300-C
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.295" Dia x 0.709" L (7.50mm x 18.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z34081831000J6DC10
Related LinksZ34081831, Z34081831000J6DC10 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
Z34081831000J6DC10 Details Description
Related parts for Z34081831000J6DC10
TRANS NPN 45V 8A TO-220 datasheet.pdf
IC DAC V-OUT +5V 14BIT 8-DIP datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR STROBE 8TSSOP datasheet.pdf
CONN USB PATCH CORD 2M IP67 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.15A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf