MMB Networks Z357PA41-SMT-P-NC-N
Z357PA41-SMT-P-NC-N picture photo
Mfg. Part Number
Z357PA41-SMT-P-NC-N
Manufacturer
Product Category
RF Transceiver Modules
Brief Description
RF ZIGBEE HOME AUTOMATION SMT
Datasheet Download
Z357PA41-SMT-P-NC-N.pdf
Availability of Z357PA41-SMT-P-NC-N
QUANTITY
Z357PA41-SMT-P-NC-N Order Process
Ship out your order
Specifications of Z357PA41-SMT-P-NC-N
Internal Part NumberEIS-Z357PA41-SMT-P-NC-N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Transceiver Modules
Series-
PackagingTray
RF Family/Standard802.15.4
ProtocolZigbee®
Modulation-
Frequency2.4GHz ~ 2.5GHz
Data Rate-
Power - Output20dBm
Sensitivity-106dBm
Serial InterfacesSPI, UART
Antenna TypeIntegrated, Chip
Memory Size192kB Flash, 12kB RAM
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Current - Receiving32mA
Current - Transmitting175mA
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z357PA41-SMT-P-NC-N
Related LinksZ357PA41-, Z357PA41-SMT-P-NC-N Datasheet, MMB Networks Distributor
Z357PA41-SMT-P-NC-N Details Description
Related parts for Z357PA41-SMT-P-NC-N
LED 7-SEG SGL CC .56" GREEN RHDP datasheet.pdf
TERMINAL SOLDER TURRET.035" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC 1.5KE datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 10.16MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BRISTLE BRUSH REPLACE DISC T-S datasheet.pdf
SCM-I 4CO N datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf