Vishay Semiconductor/Diodes Division Z4KE150-E3/54
Z4KE150-E3/54 picture photo
Mfg. Part Number
Z4KE150-E3/54
Brief Description
DIODE ZENER 150V 1.5W DO204AL
Datasheet Download
Z4KE150-E3/54.pdf
Availability of Z4KE150-E3/54
QUANTITY
Z4KE150-E3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of Z4KE150-E3/54
Internal Part NumberEIS-Z4KE150-E3/54
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)150V
Tolerance±10%
Power - Max1.5W
Impedance (Max) (Zzt)1000 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 108V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z4KE150-E3/54
Related LinksZ4KE15, Z4KE150-E3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
Z4KE150-E3/54 Details Description
Related parts for Z4KE150-E3/54
VOLTMETER 2VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 2POS .100 15AU datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM24T/MC26F/MDM24T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED YELLOW DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
D4JL-2NFA-C6 datasheet.pdf
MOD EDM COMPACT TYPE2 I.MX6 SGL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS 10M datasheet.pdf