Mallory Sonalert Products ZA016LDDT7
ZA016LDDT7 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016LDDT7
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 6-16VDC 85-95DB PNL
Datasheet Download
ZA016LDDT7.pdf
Availability of ZA016LDDT7
QUANTITY
ZA016LDDT7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016LDDT7
Internal Part NumberEIS-ZA016LDDT7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz
Operating ModeWarble, Fast
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port Location-
Mounting TypePanel Mount
Termination-
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016LDDT7
Related LinksZA016, ZA016LDDT7 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016LDDT7 Details Description
Related parts for ZA016LDDT7
FAN AXIAL 119X38MM 24VAC TERM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MT PIN SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf