Mallory Sonalert Products ZA016LDMT1
ZA016LDMT1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016LDMT1
Brief Description
BUZZER 6-16 VDC 85-95DB PNL
Datasheet Download
ZA016LDMT1.pdf
Availability of ZA016LDMT1
QUANTITY
ZA016LDMT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016LDMT1
Internal Part NumberEIS-ZA016LDMT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Multi Tone MT1
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo (Programmable)
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.2kHz ~ 4.5kHz
Operating ModeProgrammable, Pin Selectable
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016LDMT1
Related LinksZA016, ZA016LDMT1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016LDMT1 Details Description
Related parts for ZA016LDMT1
MOSFET N-CH 200V 13A DPAK datasheet.pdf
IDC CABLE- ASC26B/AE26G/ASC26B datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 250MA 1.4 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.1A 144 MOHM datasheet.pdf