Mallory Sonalert Products ZA016LDMT1
ZA016LDMT1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016LDMT1
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 6-16 VDC 85-95DB PNL
Datasheet Download
ZA016LDMT1.pdf
Availability of ZA016LDMT1
QUANTITY
ZA016LDMT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016LDMT1
Internal Part NumberEIS-ZA016LDMT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Multi Tone MT1
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo (Programmable)
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.2kHz ~ 4.5kHz
Operating ModeProgrammable, Pin Selectable
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016LDMT1
Related LinksZA016, ZA016LDMT1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016LDMT1 Details Description
Related parts for ZA016LDMT1
CAP FILM 5600PF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
RES 4.53M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ27505 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
DIN RAIL TERM BLK W/OPTOCOU 48V datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 30pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 16PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
TRIAC 600V 3A datasheet.pdf
CONN DSUB 50POS datasheet.pdf