Mallory Sonalert Products ZA016LDMT3
ZA016LDMT3 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016LDMT3
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 6-16 VDC 85-95DB PNL
Datasheet Download
ZA016LDMT3.pdf
Availability of ZA016LDMT3
QUANTITY
ZA016LDMT3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016LDMT3
Internal Part NumberEIS-ZA016LDMT3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Multi Tone MT3
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo (Programmable)
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz ~ 3.4kHz
Operating ModeProgrammable, Pin Selectable
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H