Mallory Sonalert Products ZA016MDDL1
ZA016MDDL1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016MDDL1
Brief Description
BUZZER 6-16VDC 75-85DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA016MDDL1.pdf
Availability of ZA016MDDL1
QUANTITY
ZA016MDDL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016MDDL1
Internal Part NumberEIS-ZA016MDDL1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz 10 S Delay Cont
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz
Operating ModeContinuous, 10 Sec On Delay
Sound Pressure Level75dB @ 6V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016MDDL1
Related LinksZA016, ZA016MDDL1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016MDDL1 Details Description
Related parts for ZA016MDDL1
IC VREF SERIES/SHUNT 2.5V 8DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 42A I-PAK datasheet.pdf
RES SMD 0.028 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.8A SOT-23 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT SKT datasheet.pdf