Mallory Sonalert Products ZA016SDMT2
ZA016SDMT2 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016SDMT2
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 6-16 VDC 65-75DB PNL
Datasheet Download
ZA016SDMT2.pdf
Availability of ZA016SDMT2
QUANTITY
ZA016SDMT2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016SDMT2
Internal Part NumberEIS-ZA016SDMT2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Multi Tone MT2
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo (Programmable)
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz ~ 3.4kHz
Operating ModeProgrammable, Pin Selectable
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA016SDMT2
Related LinksZA016, ZA016SDMT2 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA016SDMT2 Details Description
Related parts for ZA016SDMT2
DSUB CABLE - CMP25G/AE25M/CMP25G datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
TERM RING TUBE N INS 1/0AWG 1/4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 7A TO220F datasheet.pdf
RES 280 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 71MM datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT SKT datasheet.pdf