Mallory Sonalert Products ZA028LDSP1
ZA028LDSP1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028LDSP1
Brief Description
BUZZ PIEZO CIRC 30.70MM PANEL
Datasheet Download
ZA028LDSP1.pdf
Availability of ZA028LDSP1
QUANTITY
ZA028LDSP1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028LDSP1
Internal Part NumberEIS-ZA028LDSP1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Slow Pulse
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModePulse, Slow
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028LDSP1
Related LinksZA028, ZA028LDSP1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028LDSP1 Details Description
Related parts for ZA028LDSP1
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MASKING TAPE HI-TEMP 1.5" X 180' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MICRO 21C S 3" WHT JACKS datasheet.pdf