Mallory Sonalert Products ZA028MADT8
ZA028MADT8 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028MADT8
Brief Description
BUZZER 16-28VDC 75-85DB PNL
Datasheet Download
ZA028MADT8.pdf
Availability of ZA028MADT8
QUANTITY
ZA028MADT8 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028MADT8
Internal Part NumberEIS-ZA028MADT8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3450 Hz Slow Warble
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeWarble, Slow
Sound Pressure Level75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028MADT8
Related LinksZA028, ZA028MADT8 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028MADT8 Details Description
Related parts for ZA028MADT8
IC MONITOR VOLTAGE UNIV 8DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 470 OHM 10SIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 20HTSSOP datasheet.pdf
IC 440MA PWR DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MT-RJ WRKST JACK KIT ROSE 50/125 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
BNC TERMINATION 93 OHM datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf