Mallory Sonalert Products ZA028MASS1
ZA028MASS1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028MASS1
Brief Description
BUZZER 16-28VAC 75-85DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA028MASS1.pdf
Availability of ZA028MASS1
QUANTITY
ZA028MASS1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028MASS1
Internal Part NumberEIS-ZA028MASS1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz 1 Min Cont SS1
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeContinuous, 1 Min On Time
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028MASS1
Related LinksZA028, ZA028MASS1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028MASS1 Details Description
Related parts for ZA028MASS1
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 4SIP datasheet.pdf
FAN FILTER IRRIDITE CLEAR 60MM datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL HLF-BRDG 16-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 28AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CARD MARKER 2" F datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW SOD80 datasheet.pdf