Mallory Sonalert Products ZA028MDCT
ZA028MDCT picture photo
Mfg. Part Number
ZA028MDCT
Brief Description
BUZZ PIEZO CIRC 30.70MM PANEL
Datasheet Download
ZA028MDCT.pdf
Availability of ZA028MDCT
QUANTITY
ZA028MDCT Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028MDCT
Internal Part NumberEIS-ZA028MDCT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Continuous
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028MDCT
Related LinksZA02, ZA028MDCT Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028MDCT Details Description
Related parts for ZA028MDCT
IC OSC VCO 1.1GHZ 14EIAJ datasheet.pdf
CONN HOUSING 5POS .100 SINGLE datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE DIP-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
FRONT COVER FOR NA40-12(H) datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.25A 8SO datasheet.pdf