Mallory Sonalert Products ZA028SASP1
ZA028SASP1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028SASP1
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 16-28VDC/AC 65-75DB PNL
Datasheet Download
ZA028SASP1.pdf
Availability of ZA028SASP1
QUANTITY
ZA028SASP1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028SASP1
Internal Part NumberEIS-ZA028SASP1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Slow Pulse
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModePulse, Slow
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028SASP1
Related LinksZA028, ZA028SASP1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028SASP1 Details Description
Related parts for ZA028SASP1
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 16 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO-215AA datasheet.pdf
EVAL CARD FOR CCR0512FP datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
BCH-508V- 4 BK datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf