Mallory Sonalert Products ZA028SASU2
ZA028SASU2 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028SASU2
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 16-28VAC 65-75DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA028SASU2.pdf
Availability of ZA028SASU2
QUANTITY
ZA028SASU2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028SASU2
Internal Part NumberEIS-ZA028SASU2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Fast Speed Up
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSpeed Up, Fast
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028SASU2
Related LinksZA028, ZA028SASU2 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028SASU2 Details Description
Related parts for ZA028SASU2
TRANS PNP 15V 0.2A TO92 datasheet.pdf
AMP HJ-FET 2GHZ SOT-343 datasheet.pdf
SIL-PAD 900 ADHESIVE TO-220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN IDC 22POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf