Mallory Sonalert Products ZA028SDDP2
ZA028SDDP2 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028SDDP2
Brief Description
BUZZER 16-28VDC 65-75DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA028SDDP2.pdf
Availability of ZA028SDDP2
QUANTITY
ZA028SDDP2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028SDDP2
Internal Part NumberEIS-ZA028SDDP2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz DP2
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeFast Double Pulse
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028SDDP2
Related LinksZA028, ZA028SDDP2 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028SDDP2 Details Description
Related parts for ZA028SDDP2
JUMPER-H9991TR/A3047A/X 5" datasheet.pdf
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 10MM-30MM PREWIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf