Mallory Sonalert Products ZA028SDDP3
ZA028SDDP3 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028SDDP3
Brief Description
BUZZER 16-28VDC 65-75DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA028SDDP3.pdf
Availability of ZA028SDDP3
QUANTITY
ZA028SDDP3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028SDDP3
Internal Part NumberEIS-ZA028SDDP3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Slow Double Pulse
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSlow Double Pulse
Sound Pressure Level65dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028SDDP3
Related LinksZA028, ZA028SDDP3 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028SDDP3 Details Description
Related parts for ZA028SDDP3
MOSFET N-CH 100V 80A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES 430 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 100' datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
PNEU POS DETECTOR, RLR BEARING, datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf