Mallory Sonalert Products ZA048LADL1
ZA048LADL1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA048LADL1
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 28-48VDC 85-95DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA048LADL1.pdf
Availability of ZA048LADL1
QUANTITY
ZA048LADL1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA048LADL1
Internal Part NumberEIS-ZA048LADL1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz 10 S Delay Cont
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency3.3kHz
Operating ModeContinuous, 10 Sec On Delay
Sound Pressure Level85dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA048LADL1
Related LinksZA048, ZA048LADL1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA048LADL1 Details Description
Related parts for ZA048LADL1
CONN RING 18-22 AWG #6 SEAL datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3049R/H1502TR 12 datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
IC FPGA 60 I/O 81CSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf