Mallory Sonalert Products ZA048MADT8
ZA048MADT8 picture photo
Mfg. Part Number
ZA048MADT8
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 28-48VAC 85-95DB PNL
Datasheet Download
ZA048MADT8.pdf
Availability of ZA048MADT8
QUANTITY
ZA048MADT8 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA048MADT8
Internal Part NumberEIS-ZA048MADT8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3450 Hz Slow Warble
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency3.3kHz
Operating ModeWarble, Slow
Sound Pressure Level75dB @ 48V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA048MADT8
Related LinksZA048, ZA048MADT8 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA048MADT8 Details Description
Related parts for ZA048MADT8
IC ADC 8BIT 8CH HS 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 67A D2PAK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP SOT563 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK SPDT SLOW ACT datasheet.pdf
RES 0.453 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
CTV 8C 8#8(TWIN) SKT RECP datasheet.pdf
390UF 400V 30X45MM 85C 5000H datasheet.pdf