Mallory Sonalert Products ZA120SADP3
ZA120SADP3 picture photo
Mfg. Part Number
ZA120SADP3
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 48-120VDC/AC 65-75DB PNL
Datasheet Download
ZA120SADP3.pdf
Availability of ZA120SADP3
QUANTITY
ZA120SADP3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA120SADP3
Internal Part NumberEIS-ZA120SADP3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Slow Double Pulse
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range48 ~ 120V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSlow Double Pulse
Sound Pressure Level65dB @ 48V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA120SADP3
Related LinksZA120, ZA120SADP3 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA120SADP3 Details Description
Related parts for ZA120SADP3
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO220AB datasheet.pdf
HEADER 15POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN HDR 2MM TIN 8POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 105W datasheet.pdf
CABLE ASSSY datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf