Mallory Sonalert Products ZA120SASU2
ZA120SASU2 picture photo
Mfg. Part Number
ZA120SASU2
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 48-120VAC 65-75DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA120SASU2.pdf
Availability of ZA120SASU2
QUANTITY
ZA120SASU2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA120SASU2
Internal Part NumberEIS-ZA120SASU2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Fast Speed Up
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeAC, DC
Voltage - Rated-
Voltage Range48 ~ 120V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSpeed Up, Fast
Sound Pressure Level65dB @ 48V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA120SASU2
Related LinksZA120, ZA120SASU2 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA120SASU2 Details Description
Related parts for ZA120SASU2
RES SMD 78.7KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC30S/AE30G/HSC30S datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
PLATTE AUSSEN datasheet.pdf
V/T HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0027 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf