TE Connectivity Raychem Circuit Protection ZEN056V230A16LS-TB
ZEN056V230A16LS-TB picture photo
Mfg. Part Number
ZEN056V230A16LS-TB
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
POLYZEN 5.6V PPTC/ZENR TEST BRD
Datasheet Download
ZEN056V230A16LS-TB.pdf
Availability of ZEN056V230A16LS-TB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZEN056V230A16LS-TB Order Process
Ship out your order
Specifications of ZEN056V230A16LS-TB
Internal Part NumberEIS-ZEN056V230A16LS-TB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package75
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
SeriesPolyZen
Main PurposeCircuit Protection, Transient Voltage Suppression (TVS)
EmbeddedNo
Utilized IC / PartZEN056V230A16LS
Primary Attributes5.6V Zener, 2.3A PTC Hold Current
Secondary Attributes-
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZEN056V230A16LS-TB
ZEN056V230A16LS-TB Details Description
Related parts for ZEN056V230A16LS-TB
IC CLK BUFFER 1:2 1.5GHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 220 I/O 324FBGA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES 499K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 6A MED datasheet.pdf
CABLE 8POS .100 JUMPER 20 INCH datasheet.pdf
LIGHTED PB WHITE datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf