TE Connectivity Raychem Cable Protection ZHD-SCE-12.7-50-S1-4
ZHD-SCE-12.7-50-S1-4 picture photo
Mfg. Part Number
ZHD-SCE-12.7-50-S1-4
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
HEAT SHRINK MARKERS 12.7MM
Datasheet Download
ZHD-SCE-12.7-50-S1-4.pdf
Availability of ZHD-SCE-12.7-50-S1-4
QUANTITY
ZHD-SCE-12.7-50-S1-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZHD-SCE-12.7-50-S1-4
Internal Part NumberEIS-ZHD-SCE-12.7-50-S1-4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileZHD Low Fire Hazard, Diesel Resistant heat shrink cable identification
Featured ProductZHD Low-Fire-Hazard, Diesel-Resistant Heat Shrink Cable Identification
Standard Package250
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesZHD-SCE
Packaging250 per Pkg
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.50" x 1.97" (12.7mm x 50.0mm)
ColorYellow
MaterialPolyolefin (PO), Diesel Resistant, Flame Retardant, Halogen Free, Irradiated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZHD-SCE-12.7-50-S1-4
ZHD-SCE-12.7-50-S1-4 Details Description
Related parts for ZHD-SCE-12.7-50-S1-4
IC REG LDO 5V 0.25A TO220-5 datasheet.pdf
LCD 4DIGIT .5" REFLECT WIDE TEMP datasheet.pdf
CABLE RJ11 M/M 7' SILVER datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT BNC SOLDER GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A SOT223-6 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16V564 68PLCC datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
250 TB SPR PLU W/LEVER datasheet.pdf
MODICE ME ASSMBLY CLOSING TOOL datasheet.pdf
RED 3 POS BRUSHED RTN R/L datasheet.pdf