TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine ZHTM-3/1.5-0-SP
ZHTM-3/1.5-0-SP picture photo
Mfg. Part Number
ZHTM-3/1.5-0-SP
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING 1=60M
Datasheet Download
ZHTM-3/1.5-0-SP.pdf
Availability of ZHTM-3/1.5-0-SP
QUANTITY
ZHTM-3/1.5-0-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of ZHTM-3/1.5-0-SP
Internal Part NumberEIS-ZHTM-3/1.5-0-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesTHERMOFIT® ZHTM
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length196.8' (60m)
Inner Diameter - Supplied0.118" (3.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.060" (1.5mm)
Recovered Wall Thickness0.028" (0.71mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free
FeaturesFlame Retardant, Fluid Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZHTM-3/1.5-0-SP
ZHTM-3/1.5-0-SP Details Description
Related parts for ZHTM-3/1.5-0-SP
SOCKET CONN 40 CONT CLOSED W/POL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES 270 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-18VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR STM8L1528 datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SOD123F datasheet.pdf
CABLE 12COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
MOD RCVR 450MHZ ASK/OOK 16QSOP datasheet.pdf